Archiv akcí

Náš osudový Madagaskar

Náš osudový Madagaskar

8. listopadu 2018 v 17 hodin

Cestopisná přednáška manželů Vackových.

Povídání o dvou nezapomenutelných cestách na 4. největší ostrov světa s naprosto unikátní faunou i florou a s neméně krásnými malgašskými obyvateli. První cesta byla s batůžkem směrem na jihozápad, ta druhá pro změnu na kolech na sever a východ ostrova.           

Fotky ZDE

Literární kavárna s Hanou Hindrákovou

Literární kavárna s Hanou Hindrákovou

13. listopadu 2018 v 16 hodin

Hostem listopadové literární kavárny byla spisovatelka, která prostřednictvím svých knih upozorňuje na problémy černého kontinentu. Představila nám zde svoji knihu Smrtící byznys - (Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe).

Fotky ZDE

Kroužek zábavného kreslení

Kroužek zábavného kreslení

19. října v 15.30 hodin

Formou hry se naučíte kreslit portrét. Přesvědčíte se, co dokáže spojení ruky a mozku. Nebude to klasická výtvarka. Co potřebujete? CHUŤ MALOVAT!
Kreslení je pro děti od 12 let, u dospělých věk nerozhoduje.
Lektor Radka Dostálová.

Přihlásit se můžete elektronicky od 3. září 2018 nebo osobně v knihovně.

Děti Antonína Kaliny přednáška Stanislava Motla

Děti Antonína Kaliny přednáška Stanislava Motla

11. října 2018 v 17 hodin

Téměř neuvěřitelný, a přesto pravdivý příběh českého vězně, kterému se v krutých podmínkách koncentračního tábora Buchenwald podařilo zachránit tisícovku dětí. Dětí, na které čekala smrt. Jmenoval se Antonín Kalina a byl z Třebíče. Doma zapomenutý, ve světě, zejména v USA a Izraeli, uctívaný. V roce 2012 se stal zatím posledním Čechem, který byl v Izraeli oceněn titulem „Spravedlivý mezi národy“, aniž by se o tom u nás zmínil jediný novinář.

Fotky naleznete ZDE

Výstava obrazů Jiřího Fialy

Výstava obrazů Jiřího Fialy

3. - 29 . října 2018

Ve vestibulu knihovny bude vystavovat Jiří Fiala. Technika malby - akryl. Přijďte se podívat na jeho obrazy.

Vestibul knihovny.

Fotky naleznete ZDE.

Minikurz háčkování a pletení

Minikurz háčkování a pletení

1. října v 15 hodin

Otevíráme pro zájemce mini kurz háčkování a pletení. Přihlášky nejsou nutné! Přijďte mezi fanynky ručních prací, něco se naučíte nebo jen budete sbírat inspiraci.

Učebna knihovny.

LOVCI PEREL - SOUTĚŽ PRO DĚTI - VYHLÁŠENÍ NOVÉHO ROČNÍKU 2018

LOVCI PEREL - SOUTĚŽ PRO DĚTI - VYHLÁŠENÍ NOVÉHO ROČNÍKU 2018

Městská knihovna Hustopeče se zapojila do projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel.

             Soutěž bude v naší knihovně probíhat od února do konce prosince. Děti si vyberou ze seznamu knih tituly (perlorodky), které v knihovně najdou označeny. Po přečtení knihy zodpoví otázky na pracovním listě, který obdrží současně se zapůjčenou knihou. Za správně zodpovězené otázky získají perlu. Každý účastník bude mít v knihovně svou šňůrku, na kterou bude perly navlékat. Pracovní list obsahuje ještě nepovinné otázky a za jejich zodpovězení obdrží soutěžící speciální bankovky Morionů, po nasbírání bankovek v hodnotě 5 000 získají další perlu. V lednu příštího roku proběhne vyhodnocení.

Pokud rádi soutěžíte, přijďte se zapojit. Můžete vypracovat otázky u knih z našeho seznamu, které jste už přečetli. Těšíme se na Vás, mladí čtenáři!

                                                                                   Knihovnice

Jak zdravě jíst a nezbláznit se!

Jak zdravě jíst a nezbláznit se!

6. září v 17 hodin

Přednáška Mgr. Sylvy Šmídové byla velmi zajímavá. Jak zdravě jíst bylo hlavním tématem, ale co z celé přednášky vyplynulo je to, že se málo hýbeme! Takže potom je jedno co jíme, když nám chybí pohyb!

Více info na https://www.hustopece.cz/2018/09/knihovna-privitala-zari-vystavou-a-prednaskou

Fotky najdete ZDE

Literární kavárna s Danielou Mičanovou

Literární kavárna s Danielou Mičanovou

11. září v 16.30 hodin

Hostem literární kavárny byla hustopečská spisovatelka Daniela Mičanová, která nám představila svou novu knihu Smrt pod vinicemi.

Fotky naleznete ZDE

Knihovna.

Spolkla mě knihovna - výstava

Spolkla mě knihovna - výstava

5. - 27. 9. 2018

Zveme Vás na putovní výstavu ilustrací ze stejnojmenné knihy spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Vojtěcha Sady.

David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie.
Autorka knihy, paní Klára Smolíková, připravila výstavu, která putuje po knihovnách a dalších místech ve dvou sadách a je k zapůjčení zdarma. Využily jsme toho a výstavu pro naše návštěvníky objednaly.

Vestibul knihovny.

Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenáře

12. června 2018

Po dva úterky se knihovna proměnila na Písmenkové království a z dětí se staly rytíři. Král z Písmenkového království pasoval na rytíře čtenářského řádu pážata (prvňáčky), ale samozřejmě, že to nebylo zadarmo. Jako v každé správné pohádce na ně čekaly tři úkoly a teprve po jejich zdárném splnění se mohly rozezvučet fanfáry a slavnostní okamžik nastal.
Na nové rytíře - čtenáře se moc těšíme a věříme, že si v naší knihovně - Písmenkovém království najdou knihu, která je bude bavit!

Knihovnice.

Reportáž ZDE.

Foto Veronika Stehlíková.

Výstava kroužku Veselého kreslení

Výstava kroužku Veselého kreslení

4. - 29. června 2018

Ve vestibulu knihovny může shlédnout výstavu prací kroužku Veselého kreslení.

Vestibul knihovny.

Fotky naleznete ZDE.

LIFE IN SOUNDS - výstava kreseb

LIFE IN SOUNDS - výstava kreseb

3. - 31. května 2018

Ve vestibulu knihovny bude své kresby vystavovat Stanislav Kralovič.  Přijďte si prohlédnout obrázky mladého hustopečského umělce. Vernisáž se uskuteční 18. května v 18 hodin.

Vestibul knihovny.

Foto Jana Unverdorbenová.

Fotky naleznete ZDE

Proč je dobré vyznat se v historii a jaké je z dějin poučení pro dnešek

Proč je dobré vyznat se v historii a jaké je z dějin poučení pro dnešek

3. května 2018 v 17 hodin

Zveme Vás na přednášku spisovatele a držitele českého rekordu v počtu vydaný knih Jana Bauera. Vystudoval zemědělskou ekonomiku a politologii. V letech 1968-1998 pracoval jako novinář, nyní je spisovatelem z povolání. Knižně debutoval v roce 1978 populárně naučnou publikací Uživí naše planeta lidstvo? Od té doby napsal celou řádku knih, za sbírku povídek Špionova dcera obdržel v roce 1995 cenu Masarykovy akademie umění. V poslední době se zabývá hlavně popularizaci umění.

Fotky naleznete ZDE

Foto Jana Unverdorbenová.

Literární kavárna s Janou Benkovou

Literární kavárna s Janou Benkovou

15. května 2018 v 16 hodin

Hostem květnové literární kavárny byla slovenská spisovatelka a novinářka Jana Benková. Napsala přes třicet jedna knih a její knihy můžete najít i v naší knihovně. Autorčin styl psaní je moderní, svěží, založený na dialozích, okořeněný hravou ženskou rafinovaností, inteligentním humorem a velmi jemnou sexy příchutí.

Fotky naleznete ZDE

Foto Jana Unverdorbenová

Obálkami v katalogu knih přispívají:

Vydavatelství CPressKosmasKnižní webKanzelsbergerLibrexPemicKosmasVltava StoresKnihyczDobrovský knihkupectvíČeské knihy

© 2011 Nová reklama. Webová prezentace je navržena s ohledem na pravidla přístupnosti.